Nasz repertuar doskonale sprawdza się w różnych okolicznościach, np.
 
- występy dla turystów krajowych i zagranicznych podczas wieczorków folklorystycznych,
- spotkania okolicznościowe, imprezy jubileuszowe, wesela,
- oprawy artystyczne spotkań biznesowych, konferencji, sympozjów, kongresów, imprez firmowych i integracyjnych,
- imprezy promocyjne, targi, dni otwarte, wystawy, dożynki, imprezy sportowe,
- wspólną zabawę na biesiadach, festynach, piknikach, eventach.
 
Popularyzujemy piękno polskich strojów ludowych, taniec oraz muzykę w hotelach, restauracjach, zajazdach, placówkach użytku publicznego oraz muzeach i kościołach.

Kolędy i pastorałki to nietypowe widowisko choreogarficzne, podczas którego Staropolanie -Wielkopolska udowadniają, że polskie kolędy nie tylko pięknie brzmią, ale na dodatek wspaniale wyglądają... Kiedy nadchodzą święta Bożego Narodzenia śpiewamy je wszyscy bardzo chętnie, rzadko kiedy uświadamiając sobie jednak, że zostały one napisane w rytmie naszych tańców narodowych.

Zespół posiada w swoim repertuarze wszystkie tańce narodowe. Jest więc uroczysty, dostojny polonez opracowany w kilku wersjach choreograficznych, na każdą scenę. Jest i siarczysty mazur oraz pełen werwy i humoru ukochany przez Polaków krakowiak. Nie może rownież zabraknąć podczas naszych koncertów skocznego i szalonego oberka oraz jakże lirycznego, pełnego miłości kujawiaka. 
 

Obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu Staropolanie-Wielkopolska to barwne widowisko, które rozpoczyna tradycyjny dożynkowy korowód. Podczas niemal godzinnego programu uczestnicy uroczystości dożynkowych mają okazję zobaczyć, jak dawniej wyglądały żniwa, posłuchać obrzędowych przyśpiewek i zobaczyć tańce im towarzyszące. Jest więc otańczenie wieńca w formie efektownego układu choreograficznego z kwiecistymi pałąkami, jest też otańczenie  chleba w rytmie skocznego oberka. W finale i szlachta i chłopi ruszają do siarczystego mazura. A wszystko spięte klamrą w formie pięknego poloneza.
 

Tańce rzeszowskie opracował i przygotował choreograficznie Kazimierz Ratajczak.
 

Free Joomla templates by L.THEME